Teklif YönetimiTeklif Yönetimi

Teklif Yönetimi

Teklif yönetimi Esn Online Crm Yazılımı içinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Satış ve pazarlama faaliyetinde bulunan her firma özellikle teklif hazırlama programına ihtiyaç duymaktadır. Teklif hazırlamadan önce müşterileri potansiyel ve cari olarak sisteme kayıt edebilir, teklif verilecek olan ürün yada hizmetleri ürün kartı olarak tanımlayabilirsiniz. Tanımlamış olduğunuz ürün kartlarına resim ve teknik özellikler ekleyebilirsiniz. Özellikle resimli teklif hazırlamak isteyen firmalar ürün kartlarına bir sefere mahsus resim ekleyebilir ve eklenen resimleri teklife otomatik olarak çağırabilmektedir.

Hazırlanan teklifler firmanızın teklif formları dizayn edilerek sisteme tanımlandıktan sonra pdf formatında hazırlanabilmektedir. Esn Online Teklif Programı web tabanlı yapısı sayesinde internet olan her yerden rahatlıkla giriş yapılabilir ve teklif oluşturulabilir yapıdadır. Dilerseniz mail adresiniz sistem içine tanımlanabilir, oluşturulan teklif direkt Esn Teklif Programı içinden mail gönderilebilmektedir.

Teklife ait yapılan görüşmeler aktivite yönetimi sayesinde kayıt altına alınabilir, tekliflerden aranan veya müşteri ile kontak kurulanlar rahatlıkla raporlanabilmektedir. Aktivite yapılmayan teklifler rahatlıkla rapor alınabilmektedir.

Verilen teklife ait döküman yönetimi oluşturulabilir ve dökümanlar teklife eklenebilmektedir. Verilen teklif proje teklifi ve detaylı bir teklif olabilir. Projenize ait dökümanları, çizimleri ve diğer belgeleri rahatlıkla teklif altına ekleyebilirsiniz. Teklif kabul edildikten sonra kabul edilen teklifi taratıp yine döküman olarak teklife ekleyebilirsiniz.

Müşteriye verilen teklife ait teklifleri teklif listesinde rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Daha önce verilen teklifin kopyasını oluşturabilir ve aynı teklifi farklı bir müşterinize rahatlıkla sunabilirsiniz. Verilen teklife ait revizyon gerçekleştirebilir gerçekleşen revizyonları kayıt altına alabilirsiniz. Teklif maliyetlerinizi ürün kartlarındaki alış fiyatından veya ortalama alış fiyatından hesaplayabilir ve teklif maliyet çalışması yapabilirsiniz.

Sahada teklif oluşturan firmalar için Esn Crm Mobil uygulaması üzerinden teklif hazırlayabilirsiniz. Oluşturulan teklifi pdf formatında müşteri ile paylaşabilir, teklif üzerine dijital imza alabilirsiniz. Mobil olarak kayıt edilen teklif anında merkezde kayıtlı olarak görüntülenecektir. Bulut tabanlı crm yazılımı olan Esn Crm ile işlerinize kesintisiz internet olan her yerden devam edebilirsiniz.