FaturaFatura

Fatura

Fatura modülü ön muhasebe ve stok işlemleri için kullanılmaktadır. Alış, satış, iade, ihracat faturası kesilebilmektedir. Kağıt fatura kullanan firmalar için farklı form dizaynları yapılabilmektedir. Firmanın kullanmış olduğu matbu fatura formatı Muhasebe Programına tanımlanabilmektedir. Form dizaynı gelen talebe göre bir veya daha fazla olarak yapılabilmektedir.

Kesilen faturaya ait indirim oranları girilebilir, cariye ait daha önce tanımlanan indirim oranları otomatik çağrılaiblir, vade tanımlanarak vadesi gelen fatura için uyarı verilmesi sağlanabilmektedir. Ayrıca tevkifat oranları girilerek tevkifatlı fatura sistem üzerinden kesilebilmektedir.

Fatura yönetiminde farklı döviz kurları ile çalışılabilmektedir. Merkez bankasından çekilen satış ve efektif kur üzerinden faturalandırma yapılabilmektedir. Fatura üzerine dilediğiniz notu düşebilir, kur ve bakiye gösterimi sağlayabilirsiniz.

Son yıllarda yaygın olarak kullanıma geçilen e-faturae-arşiv sistemi crm programı ve muhasebe sistemine entegre edilmekte olup esn web üzerinden e-fatura ve e-arşiv gönderimi sağlanabilmektedir. Entegratör firma ile yapılan anlaşma sonrasında alınan kullanıcı adı ve şifre Esn Crm üzerine tanımlandıktan sonra e-fatura ve e-arşiv gönderilebilmektedir.