Şikayet YönetimiŞikayet Yönetimi

Şikayet Yönetimi

Şikayet yönetimi altında tüm müşteri şikayetleri Esn Crm online müşteri ilişkileri yönetimi altında kayıt altına alınabilir ve değerlendirilebilmektedir. Şikayetin kayıt altına alındığına dair müşterilere bilgilendirme sms veya mail gönderilebilmektedir. İstenildiği takdirde şikayete ait her gelişmeden müşteri haberdar edilebilmektedir.

Şikayet kayıt altına alındıktan sonra ilgili birime yönlendirilebilir, yönlendirilen birimi bilgi amaçlı mail gönderilebilmektedir. Şikayete ait ilk incelemelerden sonra şikayet çözüldüğü takdirde kapatılarak müşteriye bilgi verilebilmektedir. Kapatılmayan veya çözülemeyen sipariş farklı birim ve departmanlara yönlendirilebilmektedir.

Alınan şikayete yönelik maksimum çözüm süresi veya ilk değerlendirme için maksimum saat veya dakika girilebilmektedir. Örneğin alınan şikayetler ilk 24 saat veya 2 gün içinde değerlendirilebilir şeklinde kurallar koyulabilmektedir. Şikayet yönetiminde amaç müşteri memnuniyetini artırarak satış veya satış sonrası süreçlerin iyileştirilmesidir.