Isıtma Soğutma Sektörü


Isıtma soğutma sektöründe yer alan firmalar satış sonrası servis ve bakım hizmetlerini verilen teklifleri ve stok depo takibini rahatlıkla yapabilmektedir


Isıtma Soğutma Sektörü

Online crm programı müşteri ilişkileri ve teknik servis programı ısıtma soğutma sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Crm, teknik servis, stok takibi konusunda kullanılmakta olup yazılımsal geliştirmelerle sektörün ihtiyacını karşılamaktadır

Bildiğiniz gibi ısıtma soğutma sektörünün geniş bir yelpazesi vardır. Bireysel ve endüstriyel ısıtma ve soğutma cihazları başta olmak üzere klima, kombi, hvac, havalandırma, radyant ısıtma, brülör, endüstriyel ısıtma cihazları gibi birçok cihaza ait teknik servis programı, stok takip programı ve crm programı olarak online web tabanlı kullanılabilmektedir.

Klima sektöründe genel olarak satış sonrası servis hizmetleri veren firmalar tarafından kullanılmaktadır. Gelen servis taleplerini teknik servis programı ile kayda aldıktan sonra arıza ve bakımlar rahatlıkla yönetilebilmektedir. Ekipler oluşturulup ekip üzerindeki servis işlemleri takip edilebilmektedir. Bu arada stok ve depo işlemleri gerçekleştirilebilir, klima satış teklifleri crm üzerinden verilebilmektedir.

Kombi sektörüde tıpkı klima sektörü gibi servis ağırlıklı çalışmaktadır. Kombi bakımları ve arızaları servis programı içinde kayda alınarak saha personeline yönlendirilebilmektedir. Mobil servis programı sayesinde saha personeli sahada online olarak işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Yine stok ve depo işlemlerinin yanında muhasebe programlarıda kullanılabilmektedir.

Hvac ve Chiller sektöründe pazarlama aşamasından başlayıp, teklif yönetimi servis yönetimi, stok ve depo yönetimi, ön muhasebe yönetimi gerçekleştirilebilmektedir. Chiller teklifi kurumsal olarak verilebilmektedir.