Potansiyel Yönetimi


Esn Web online crm programı altında potansiyel müşterileri girebilir ve yapılan görüşmeleri verilen teklifleri kayıt altına alabilirsiniz


Potansiyel Yönetimi
Potansiyel yönetimi crm sistemlerini muhasebe ve diğer yazılımlardan ayıran en önemli özelliklerden biridir. Muhasebe yazılımları genelde satış ve satış sonrası işlemler ile ilgilenmektedir. Crm programında potansiyel takibi, potansiyel ile yapılan görüşmeler kayıt altına alınmakta, satışa dönüşene kadar yorumlanabilmektedir.

Potansiyel yani aday müşteri cari olarak çalışmadığımız ancak çalışma potansiyeli olan müşteriler için kullanılmaktadır. Fuarda görüşüp tanıştığımız müşteriler potansiyel olarak adlandırılabilmektedir. Aday müşteri ekranına potansiyel müşterinin bilgileri girilebilmekte. Adres, irtibat, yetkili ve kategori gibi tüm bilgiler girilebilmektedir. Bunun yanında kişi bilgileri potansiyel müşteri altına girilebilmektedir. Kişilere ait firma bilgisi, görevi, email ve telefon gibi bilgiler girilebilmektedir.

Potansiyel müşteriler ile yapılan tüm görüşmeler aktivite olarak kayıt altına alınabilmektedir. Ziyaret, telefon, email olarak yapılan görüşmeler aktivite olarak programa girilebilmektedir. Girilen aktiviteler neticesinde potansiyel müşterinin satış yapılarak cari müşteriye dönüştürülmesi amaçlanmaktadır. Potansiyel müşteri ile görüşme neticesinde teklif verilebilir ve verilen teklifler takip edilebilmektedir.

Potansiyel müşteriler Esn Crm Mobil Programı ile cep telefonu ve tablet kullanılarak kayıt altına alınabilmektedir. Potansiyel müşteri ile yapılan görüşmeler ve verilen teklifler mobil uygulamadan kayıt altına alınabilmektedir. Bulut tabanlı çalışan Esn Crm ve Teknik Servis uygulaması sayesinde internet olan her yerde kesintisiz çalışılabilmektedir.