Sipariş Yönetimi


Esn Web online crm programı altında alınan ve verilen siparişler kayıt altına alınabilir sevkiyat durumları takip edilebilmektedir


Sipariş Yönetimi
Sipariş ve sevkiyönet yönetimi Satış yönetimi altında verilen tekliften sonra sipariş durumunun takibi için kullanılmaktadır. Sipariş direkt olarak sisteme girilebilir veya kabul edilen teklifi tek tuşla siparişe dönüştürdükten sonra kayıt altına alabilirsiniz.

Teklif siparişe dönüştürüldüğünde siparişe ait ödeme, teslim tarihi, sevk adresi veya sevk tarihi bilgileri girilebilmektedir. Girilen bilgilere göre çeşitli uyarılar Esn Crm Online Müşteri İlişkileri Yönetimi tarafından otomatik olarak verilecektir. Teslim tarihi yaklaşan siparişler, sevk adresi yaklaşan siparişler gibi uyarılar crm tarafından verilmektedir.

Sipariş sonrasında sevkiyat durumu için isteyenler sevkiyat takip ekranı ile tek ekrandan sevkiyatlarını rahatlıkla takip edebilmektedir. Üretimde, kargoya hazır, ödeme bekleyen siparişler gibi menü adımları oluşturabilir ve menü içinde siparişleri sürükle bırak ile yönlendirebilmektedir.

Dilerseniz müşterilere portal açarak açılan portal üzerinden müşterilerinizin sipariş girmesini sağlayabilirsiniz. Müşteriye özel fiyat listesi hazırlayabilir, müşterilerinizin stok durumunu görmesini sağlayabilir ve web portalı üzerinden sipariş girmelerini sağlayabilirsiniz. Girilen sipariş anında sisteme kaydedilecek ve dilerseniz email ile ayrıca bilgilendirilebileceksiniz. Girilen portalda müşterileriniz geçmiş siparişlerini ve siparişlerinin son durumlarını rahatlıkla görüntüleyebilmektedirler.

Yurt dışı ithalat yapan firmalar yurt dışına göndermiş oldukları siparişleri verilen sipariş olarak sisteme girebilmektedir. Girilen siparişlere özel ingilizce format veya farklı dillerde farklı şekillerde formatlar hazırlanarak sisteme tanımlanabilmektedir. Gönderilen siparişlerin takibi yapılabilir, depoya gelene kadar geçen süreç takip edilebilmektedir. Verilen sipariş ile birlikte gelen ürünlerin doğruluğu ve miktarı depoya girerken rahatlıkla kontrol edilebilmektedir.

Kritik stokta olan ürünler belirlenerek otomatik sipariş oluşturulabilmektedir. ürün kartları oluştururken her ürüne ait kritik stok, optimum ve minimum stok miktarları girilebilmektedir. Girilen bilgilere göre rapor alınabilir, istenen ürünler rahatlıkla seçilerek sipariş oluşturulabilmektedir.

Sahada sipariş alan firmalar için Esn Crm Mobil uygulaması üzerinden sıcak satış usülü sipariş alınabilmektedir. Alınan sipariş anında sisteme kaydedilebilir, mobil uygulama üzerinden pdf form oluşturulabilir ve hatta form üzerine telefon ve tablet üzerinden imza alınabilmektedir. ios ve android cihazlarda çalışan Esn Mobil Crm uygulamasını dilediğiniz zaman ücretsiz test edebilirsiniz.