• Online Crm Programı
  Bulut tabanlı online crm programı
  Pazarlama, satış ve sipariş işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilir firmanıza göre özelleştirebilirsiniz
  Demo Talebi
 • Online Crm Programı
  Sahada Ios ve Android uyumlu cep telefonu veya tabletlerle işlemleri gerçekleştirebilirsiniz
  Görüşmelerinizi kayıt altına alabilir, randevularınızı ayarlayabilirsiniz. Teklif gönderip sipariş oluşturabilirsiniz
  Demo Talebi
 • Online Crm Programı
  Girilen bilgilere göre detaylı raporlar alabilir ve analizler oluşturabilirsiniz
  Pazarlama ve satışa ait girilen tüm bilgilere yönelik hazır ve şirketinize özel raporlama yapabilirsiniz
  Demo Talebi

Online Crm Programı

Tanıtım Videosu

Online crm programı tamamen web tabanlı çalışabilen ve mobil cihazlardan işlem yapabildiğiniz crm programıdır. Esn Web ile internet olan her yerde bilgisayar, cep telefonu veya tabletten işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Esn Web ile aynı çatı altında pazarlamadan başlayan iş süreçlerinizi satış sonrası servis departmanınıza kadar taşıyabilirsiniz. Görüşmeler girebilir, randevular oluşturabilirsiniz. Teklif verebilir, teklifi tek tuşla sipariş veya faturaya dönüştürebilirsiniz. Stok ve depo işlemlerini gerçekleştirebilir, şirket içi görevleri yönetebilirsiniz. E-fatura entegrasyonu ile muhasebesel işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil crm uygulaması ile sahada ios ve android uyumlu cep telefonu veya tabletlerle işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Görüşmeleri kayıt altına alabilir, teklif oluşturabilirsiniz. Canlı stok durumu ve siparişleri kontrol ederek günlük raporları analiz edebilirsiniz.


Web Tabanlı Crm Programı

Web tabanlı crm programı herhangi bir bilgisayara bağımlı kalmadan evden, işten veya müşteri konumundan işlem yapabilmenizi sağlamaktadır. Bilgisayar, işletim sistemi farketmeksizin windows, mac veya linux işletim sistemlerinde web tarayıcıdan giriş yaparak kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında mobil cihazlardan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Server maliyeti oluşmaz, verileriniz bulutta tutulur. Dilediğiniz zaman verilerinizin yedeğini talep edebilir ve kendi yedeğinizi ayrıca alabilirsiniz. Esn Web Crm ile kendi datalarınızı kendinize ait sunucularda tutabilirsiniz. Alt yapımız bu şekilde çalışmayı desteklemektedir.

Sahada görüşme kaydedin Yeni bir görüşme kaydı oluşturabilir dilerseniz telefon veya tabletin mikrofonu ile görüşmelerinizi kayıt altına alabilirsiniz.

Crm Programı Nedir?

Crm (Customer relationship management) müşteri ilişkileri yönetimi pazarlama aşamasından başlayıp müşterinin tüm süreçlerini takip etmeyi sağlayan bir kavramdır. Crm programı veya crm yazılımı tam olarak bu süreçleri sağlıklı yönetmeyi amaçlamaktadır. Masaüstü veya web tabanlı crm yazılımları yoğunlukla kullanılmaktadır. İşlemlerinizi genelde ofiste gerçekleştiriyorsanız masaüstü crm sistemleri kullanabilirsiniz. Ancak verilerinize her noktadan kolayca ulaşmak istediğinizde bulut tabanlı crm, web tabanlı crm, online crm programları olarak aramalar gerçekleştirebilir ve bu sistemleri kullanabilirsiniz.

Crm sistemi kullanımı genelde aday müşterilerin sisteme kayıt edilmesi ile başlamaktadır. Mevcut muhasebe programlarından en büyük farkı aday veya potansiyel müşterilerin crm programına kayıt edilerek yapılan tüm görüşme veya kontakların takibi sağlanmaktadır. Yapılan görüşmeye ait notlar, görüşülen kişi bilgisi, görüşme konusu, tanıtılan veya satışı yapılak ürün bilgisi görüşme notlarına kayıt edilebilmektedir.

Görüşme gerçekleştikten sonra bir sonraki görüşme için randevu oluşturabilir, randevularınızı yönetebilirsiniz. Randevuya ait hatırlatmalar mobil crm uygulamasından veya web tabanlı crm programı üzerinden yapılabilmektedir.

Crm Programı Ne İşe Yarar?

Crm programı ne işe yarar sorusu oldukça önem arz etmektedir. Crm programı müşteri ile olan ilişkilerin tamamını kayıt altına almanızı, pazarlama ve satış süreçlerinizin raporlanmasını, süreçlerin analiz edilmesini sağlamaktadır. İyi bir crm programı bu ihtiyaçların tamamını gerçekleştirebilmelidir. En iyi crm programı, ücretsiz crm programı aramalarından çok referansları kuvvetli, esnek crm yazılımları tercih edilmelidir.

Crm Programı Nasıl Kullanılır?

Crm programı etkili bir şekilde nasıl kullandırılır? Kullanıcılar crm programını nasıl kullanır sorularını oldukça sık duymaktayız. Crm yazılımları şirket içinde kullanıcılar veya kullanıcı grubu tarafından kabul görülerek verilerin en kolay şekilde giriş yapılması ile kullanıma başlanmalıdır. Gerekirse bu konuda crm eğitimleri alınarak crm danışmanları ile çalışılabilmektedir. Firmamız bu konuda danışmanlık hizmetleride vererek bu konuda sürecin sağlıklı yönetilmesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Genel Özellikler

Bulut Tabanlı Crm Programı

Esn Web Crm bulut üzerinde çalışan web tabanlı teknik servis programıdır. Böylece internet olan her yerde ister bilgisayar ister mobil cihazlardan rahatlıkla bağlantı gerçekleştirilebilmektedir. Verileriniz isterseniz kendi sunucunuzda isterseniz firmamızın sunucularında barındırabilirsiniz.

Esn Mobil Crm

Esn Web ile birlikte Esn Mobil Crm uygulaması kullanılabilmektedir. Apple Store ve Google Play üzerinden indirerek Esn Mobil uygulamasını kullanabilirsiniz

Müşteri Portalı

Esn Web Crm ile müşteri kartları altında kullanıcı adı ve şifre tanımlaması yapabilir, müşterilerinize özel talep ekranından geçmiş görüşme, teklif veya sipariş kayıtlarına ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Portal üzerinden yeni sipariş ve teklif talebi oluşturulabilmektedir.

Entegrasyon

Esn Web bulut tabanlı crm programı piyasada bulunan muhasebe veya erp programları ile entegrasyon yapabilmektedir. Girilen teklif sipariş oluşturulduktan sonra ilgili programlara aktarılabilmektedir. Bunun yanında birçok farklı sistem ile entegrasyon sağlanmaktadır.

Görev Yönetimi

Görev yönetimi sayesinde crm programı içerisinde kullanıcılara görevler oluşturabilir, oluşturulan görevleri takip edebilirsiniz. Görev oluşturma veya sonuçlandırma tarafında gerekli bilgilendirmeler yapılabilmektedir

Sms Entegrasyonu

Crm yazılımı içinde yapılacak her işlemde sms entegrasyonu yapılabilmektedir. Örnek olarak görüşme öncesi veya sonrasında müşteri veya şirket içi yetkililere sms gönderimi sağlanabilmektedir.

Email Entegrasyonu

Sms entegrasyonunda olduğu gibi email entegrasyonunda yapılan her işlem şirket içi ve müşteri tarafında mail olarak gönderilebilmektedir. Email bilgisi Crm içine tanımlanarak gerekli işlemler yapılabilmektedir

Teklif ve Sipariş Formu

Crm programı içinde hazırlanan teklif ve siparişler için firmanıza ait formlar tasarlanarak sistem içine entegre edilebilmektedir. Birden fazla resimli, resimsiz vb şablonlar hazırlanabilmektedir.

Yetkilendirme

Online Crm Programı içinde kullanıcı bazlı yetkilendirme yapılabilmektedir. Kullanıcıların hangi menüleri görüp göremeyeceği ve hatta silme veya ekleme işlemi yapıp yapamayacağı yetkilendirilebilmektedir

Döküman Yönetimi

Crm içinde her menüde döküman yönetimi sağlanabilmektedir. Yapılan görüşme, verilen teklif sonrasında müşteriden alınan görsel veya diğer tüm dosya türleri crm altına eklenebilmektedir.

Sektörel Uyum

Onlarca sektörde farklı firmalarla uzun yıllardır çalışmaktayız. Medikal sektörden makine sektörüne birçok sektörde sektörel crm çözümleri sağlamaktayız.

Veri Aktarımı

Esn Web çift taraflı veri aktarımına uygundur. Elinizde excel dosyalarınız varsa veya hali hazırda program kullanıyorsanız kullanmış olduğunuz programdan verileri alarak crm programına aktarım yapılabilmektedir

Ekran ve Liste Dizaynı

Esn Web içinde ekranlarda zorunlu alanları ayarlayabilir, fazla gelen alanları kaldırabilirsiniz. Aynı şekilde tüm listelerde sıralamayı değiştirebilir, görmek istediğiniz alanları listeye ekleyebilir veya görmek istemediğiniz alanları kaldırabilirsiniz

Hatırlatmalar

Girilen görüşme neticesinde ileriye dönük verilen randevunun hatırlatması yapılabilmektedir. Teklif geçerlilik süresi, sipariş sevkiyat süresi hatırlatmaları otomatik olarak sistem tarafından yapılabilmektedir

Raporlama

İyi bir crm programı iyi raporlar üretmelidir. Girişi yapılan her veri raporlamaya yönelik girilir, detay raporlar crm programı içinden alınır ve analizi yapılabilmektedir.

Ürün Tanımlama

Crm programı içinde en önemli menülerin başında gelmektedir. Tanıtılan veya teklif edilen ürünlere ait detaylı ürün kartları açılarak sisteme tanımlanabilmektedir. Resim ve teknik özellik eklenebilmektedir.

Sık Sorulan Sorular


Esn Web crm programı temelde pazarlama, satış ve sipariş modüllerinden oluşmaktadır. Crm programı temel modülleri yanında stok takibi, muhasebe, servis modülleri ayrıca kullanılabilmektedir. Demo aşamasında Crm programı içinde tüm modülleri test ederek ihtiyaç duyduğunuz modülleri belirleyebilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.
Crm yazılımı içinde dilerseniz muhasebe programını entegre şekilde kullanabilirsiniz. Ön muhasebe modüllerinin tamamı yer almaktadır. Cari, kasa, banka, fatura işlemleri eksiksiz şekilde yapılabilmektedir. Girilen teklif tek tuşla faturalaştırılabilir, sipariş irsaliyeleştirilebilir, e-fatura sistemine dahilseniz faturanızı e-fatura olarak gönderebilir, faturaya ait tahsilat işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Entegrasyonlara oldukça önem veren bir firmayız. Piyasada kabul görmüş birçok yazılımla entegrasyon ve geliştirmeler yapılabilmektedir. Logo, Mikro, Netsis, Nebim ile entegre çalışan teknik servis programı olarak kullanılabilmekteyiz. Veriler stok ve cari olarak muhasebe veya erp programından alınabilir ve sipariş olarak aktarılabilmektedir.
En iyi fiyatlı crm programı olarak piyasada yer almaya çalışıyoruz. Kiralama usülüne göre fiyatlandırma yapmaktayız. Seçilen modüller ve belirtilen kullanıcı sayısı fiyatlamadaki iki ana unsur olarak belirlenmektedir. Seçtiğiniz modül ve kullanıcı belirtildikten sonra aylık veya senelik kiralama fiyatları belirlenerek tarafınıza yazılı teklif iletilmektedir. Özel projelerde ve ek yazılım gereken işlerde özel fiyatlandırma yapılabilmektedir.
Esn Web tamamen kendi geliştirdiğimiz yüzde yüz yerli web tabanlı crm programıdır. Müşteri mevcut modüllerle ihtiyacını karşılayamadığında talepler analiz edilerek yazılım içine entegre edilebilmektedir. Taleplerin genele hitap etmesine önem göstermekteyiz. Müşteri özelindeki isteklerde adam/gün esasına göre fiyatlandırma yapılarak müşterilerimize teklif gönderilmektedir.
Crm sistemi her firmanın ihtiyacı olan bir sistem olduğu için neredeyse tüm sektörlerde çeşitli müşteriler ile iş geliştirmeleri yapılmaktadır. Çalışmış olduğumuz sektörlerden başlıca olanlarını detay linkimizden inceleyebilirsiniz. Tüm Sektörler
Firmanıza ait teklif veya sipariş formlarını tasarlayıp online crm programına entegre edebilmekteyiz. Bir veya birden fazla form tasarımı yapılabilmektedir. Marka bazlı, resimli veya resimsiz, ingilizce veya türkçe form tasarımları yapılabilmektedir.
Esn Web crm programı içine excel aktarımı yapılabilmektedir. Özellikle müşteri, stok aktarımları yapılabilmektedir. Geçmiş görüşme kayıtlarını, geçmiş verilen teklif kayıtlarınız üzerinde çalışma yapılarak crm programına aktarılabilmektedir.
Bulut tabanlı crm programı Esn Web hem kendi sunucunuzda hemde Önal Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. sunucularında barındırılabilmektedir. İnternet hızı ve sunucu yapısı yazılımın çalışmasına elverişli olması durumunda veritabanı firmanızın sunucularına kurulabilmektedir.
Crm programı yedekleme işlemleri veritabanının kendi sunucularımızda olması durumunda geçerlidir. Günlük ve haftalık olarak yedekler alınabilmektedir. Dilediği anda veritabanı yedeklerini özel izinle talep edebilir ve mail adresine gönderilen link ile indirebilmektedir. Müşteri veritabanını kendi sunucusunda bulunduruyorsa yedekleme sorumluluğu kendisine ait olmaktadır.

Online Crm Programı Blog Yazıları


Esn Mobil Crm Programı

Esn mobil crm programı ile cep telefonu veya tabletten crm - müşteri ilişkileri yönetimi işlemleri yapılabilmektedirDaha Fazla..

Web Tabanlı Crm Programı

Web tabanlı crm programı ile online ve bulut tabanlı crm konforunu yaşayın. İnternet olan her platformda işlem yapınDaha Fazla..

Satınalma Programı

Satınalma programı ile satın alma süreçlerinizi yönetebilir ve maliyet analizinizi yapabilirsinizDaha Fazla..

Online Saha Satış Pazarlama Programı

Online Web Tabanlı Crm uygulaması sayesinde sahada yapılan pazarlama ve satış faaliyetleri mobil cihazlar üzerinden kayıt altına alınabilir. Daha Fazla..

Crm Programı Nedir

Crm programı nedir? Neden kullanılır? Faydaları nelerdir?Daha Fazla..


Etiketler; online crm programı, web tabanlı crm programı, medikal crm programı, crm takip programı, crm takip programı, mobil crm programı, arıza takip programı, crm yönetim programı, arızalı ürün kayıt programı, arızalı ürün takip programı, müşteri takip programı