• Oto Servis Programı
  Bulut tabanlı online oto servis programı
  Otomotiv sektöründe servis bakım ve onarım yapan firmalara özel
  Demo Talebi
 • Oto Servis Programı
  Servise gelen araçlara ait plaka veya şasi numarası bazlı detaylı sorgulama
  Servise gelen araçların tek tuşla geçmiş km ve yapılan detaylı servis bilgileri
  Demo Talebi
 • Oto Servis Programı
  Dilerseniz iş emrini tek tuşla faturaya dönüştürebilir ön muhasebe takibi yapabilirsiniz
  Depo tanımlayıp yedek parça ve sarf malzeme takibi yapılabilmektedir
  Demo Talebi

Oto Servis Programı

Tanıtım Videosu

Oto servis programı otomotiv sektöründe servis, bakım veya onarım hizmeti veren firmalara yönelik hazırlanmış servis programıdır. Servise gelen araçlara ait araç kartı açılarak araca ait tüm detaylar girilebilmektedir. Plaka, Motor Numarası, Şasi No ve tüm detay bilgiler girildikten sonra araca ait ruhsat sahibi bilgileri girilebilmektedir.

Araç ruhsat sahibi şahıs veya firma olarak kayıt edilebilmektedir. Girilen bilgilerde ruhsat sahibine ait kimlik veya vergi numarası, fatura bilgileri, cep telefonu ve diğer detaylar girilebilmektedir. Bu bilgiler bir sefere mahsus kayıt altına alınmaktadır. Araç daha sonra servise geldiğinde plaka bazlı veya şasi numarası bazlı sorgulama yapılabilmektedir.

Araca ve ruhsat sahibine ait bilgiler detaylı girildikten sonra gelen araca ait iş emri oluşturulabilmektedir. Müşteri şikayetleri veya talepleri alındıktan sonra getiren kişi, km ve diğer tüm detaylar girilebilmektedir. Gelen araca ait iş emri form olarak oluşturulabilir ve yazıcıdan çıktı alınarak müşteriye verilebilmektedir. İş emri formu firmanıza özel logo ve diğer kurumsal bilgiler ile dizayn edilebilmektedir.

Bunun yanında gelen araca fiyat teklifi hazırlayıp çok kısa sürede verebilirsiniz. Böylece fiyat almaya gelen müşteri için ayrıca kayıt oluşturabilir ve raporlayabilirsiniz.


Neden Oto Servis Programı?

Araç bakım ve onarım işi yapıyorsanız ve oto servis programı kullanmıyorsanız bu sorunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Neden oto servis programı kullanmalısınız? Oto servislerine özel yazılım üreten Esn Sistem oto servislerden gelen talepler neticesinde yazmış olduğu otomotiv servis programı ile gelen araçlara ait tüm kayıtların program içinde tutulmasını sağlamaktadır.

Oto servis programı kullanmanın faydalarına gelirsek şu şekilde bahsedebiliriz. Gelen araçlara ait kayıt açılabilir ve form oluşturulabilir. Oluşturulan form tamamen bilgisayar ortamında olacağından ötürü kurumsal bir izlenim bırakmaktadır. Ayrıca formu bilgisayar ortamında veya email ile müşteri tarafına göndermek mümkündür. Tüm bunları yaparken yapılan tüm işlemler aynı zamanda veritabanında kayıt altına alınmaktadır. Sonrasında servise gelen araca ait tüm detaylar tek tuşla hızlı bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Plaka veya şasi numarası girilerek araç geçmişinin görüntülenebileceğini belirtmiştik. Görünen araç geçmişinde aracın hangi km'de geldiği, yapılan işçilik ve değiştirilen yedek parçalar, aracın hangi usta tarafından yapıldığı, tarih vb bilgiler görüntülenebilmektedir. Böylece değişen parçanın garantisi, yapılan işçiliğe ait tüm detaylar, yapılan dış işçilikler görüntülenebilmektedir.

Araç Geçmişi tüm detayları ile alınabilmektedir.

Online Oto Servis Programı

Esn oto servis programı online olarak çalışan web tabanlı oto servis programıdır. Herhangi bir server yatırım maliyetine girmeden verilerinize internet olan her yerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bilgisayar veya tablet üzerinden verilerinizi görebilir detaylı raporları analiz edebilirsiniz.

Muhasebe Entegrasyonu

Esn oto servis programı içinde muhasebe modülü bulunmaktadır. Tamamlanan iş emrini tek tuşla faturaya çevirebilir ve faturasını kesebilirsiniz. Ayrıca e-fatura mükellefi olmanız durumunda e-fatura ve e-arşiv gönderimi sistem içinden tek tuşla yapılabilmektedir. Gönderilen faturaya ait tahsilat işlemi banka, kasa, çek üzerinden yapılabilmektedir. Tedarikçilerden veya parçacılardan almış olduğunuz faturalarıda sisteme işleyerek cari bakiyeleri tutabilir borç alacak raporları alabilirsiniz.

Yedek Parça ve Depo Takibi

Esn oto servis programı içinde detaylı bir şekilde yedek parça ve stok takibi yapabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz yedek parça veya sarf malzemeleri sisteme tanımlayabilir, barkodlu stok takibi yapabilirsiniz. Depolarınıza raf kodu vererek raf bazlı stok takibi yapılabilmektedir. Yedek parça kartı içine marka ve model tanımlayarak gelen aracın marka ve modeline göre aramalar gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı stok envanter ve stok bakiye raporları alabilir depo sayımlarını sisteme girebilirsiniz.

Genel Özellikler

Bulut Tabanlı Oto Servis Programı

Esn oto servis programı bulut üzerinde çalışan oto servis programıdır. Böylece internet olan her yerde ister bilgisayar ister mobil cihazlardan rahatlıkla bağlantı gerçekleştirilebilmektedir. Verileriniz isterseniz kendi sunucunuzda isterseniz firmamızın sunucularında barındırabilirsiniz.

Mobil Uygulama

Esn Web ile birlikte Esn Mobil uygulaması kullanılabilmektedir. Özellikle servis tarafında Ios ve Android cihazlarda mobil olarak uygulama kullanılabilmektedir. Gelen araca ait iş emri kayıtlarınızı tablet yada telefondan açabilirsiniz

Müşteri Portalı

Müşterilerinize vereceğiniz kullanıcı adı şifre ile daha önce servise gelen araçların son durumu ve geçmiş raporları müşteriye özel gösterilebilmektedir.

Entegrasyon

Esn oto servis programı piyasada bulunan farklı muhasebe veya erp programları ile entegre çalışabilmektedir. Logo, mikro başta olmak üzere farklı programlar ile çalışma yapılabilmektedir.

Kontrol Formları

Teknik servis programı üzerinde yapılan servis ve bakım hizmetinden sonra yapılan kontroller, ölçüm ve değerlemeler kontrol formaları yardımı ile girilebilmektedir. Kontrol formlarında gerekli ölçüm ve işaretlemeler yapıldıktan sonra ayrıca form olarak basılabilmektedir.

Sms Entegrasyonu

Servis programı içinde yapılacak her işlemde sms entegrasyonu yapılabilmektedir. Servis talebi açıldığında, ekip yönlendirildiğinde, servis işlemi tamamlandığında müşterinin kayıtlı olan cep telefonuna sms gönderilebilmektedir.

Email Entegrasyonu

Sms entegrasyonunda olduğu gibi email entegrasyonunda yapılan her işlem şirket içi ve müşteri tarafında mail olarak gönderilebilmektedir. Servis tamamlandığında müşteri veya servis şefine bilgilendirme mailleri gönderilebilmektedir

İş Emri Formu

İş emri form tasarımları firmaya özel olarak yapılabilmektedir. Kullanmış olduğunuz formlar sisteme adapte edilerek servis tamamlandığında dijital olarak imza alınmakta ve müşteriye mail olarak gönderilebilmektedir. Birden fazla form sisteme rahatlıkla adapte edilebilmektedir

Şube Bazlı Çalışma

Servisinize ait farklı şubeler aynı veritabanı üzerinde yalnızca kendi verilerini kullanarak çalışabilmektedir. Böylece gün sonunda şube bazlı raporlar alınabilmektedir

Döküman Yönetimi

Yapılan servis işlemleri sonunda mobil veya web üzerinden ilgili servise fotoğraf, belge ekleme işlemleri yapılabilmektedir. Böylece dökümanlarınız güvenli bir şekilde bulut üzerinde saklanabilmektedir

Sektörel Uyum

Oto servis programımız tamamen oto servislerin ihtiyaçları gözetilerek basit ve kullanışlı şekilde tasarlanmış olup kullanıcı dostu ve sektrel bir yazılımdır.

Barkod Etiket Basımı

Özellikle iç servis hizmeti veren firmalar gelen cihazlara yönelik teknik servis ve bakım hizmetinden önce barkod oluşturarak takibini yapabilmektedir. Barkod veya karekod etiket dizaynı yapılarak yazıcıdan çıktı alınabilmektedir

Kullanılan Malzeme

Serviste kullanılan yedek parça veya sarf malzemeleri ürün kartı olarak oluşturabilir ve servis ekranında kullanılan malzeme olarak seçebilirsiniz. Kullanılan malzeme depo ve seri numara bazlı rapor alınabilmektedir.

Yetkilendirme

Teknik Servis Programı içinde yetkilendirme her alanda çalıştırılmaktadır. Ekran veya liste, ekran içindeki kutucuğa müdahaleye kadar tüm yetkilendirmeler kullanıcı bazlı verilebilmektedir.

Veri Aktarımı

Esn Web çift taraflı veri aktarımına uygundur. Elinizde excel dosyalarınız varsa veya hali hazırda program kullanıyorsanız kullanmış olduğunuz programdan verileri alıp Esn Web servis programı içine aktarım yapılabilmektedir

Servis Geçmişi

Yeni servis oluşturduğunuzda veya servis listesinde rahatlık müşteri veya cihaz seri numara bazlı geçmişi görebilirsiniz. Böylece müşteri ile konuşurken cihaza ait en son hangi işlem kim tarafından yapılmış tespit edebilirsiniz

Ekran ve Liste Dizaynı

Esn Web içinde ekranlarda zorunlu alanları ayarlayabilir, fazla gelen alanları kaldırabilirsiniz. Aynı şekilde tüm listelerde sıralamayı değiştirebilir, görmek istediğiniz alanları listeye ekleyebilir veya görmek istemediğiniz alanları kaldırabilirsiniz

Araç Teklifi

Servise gelen ve fiyat alan müşterileriniz için yapılacak olan işçilik veya yedek parça ile ilgili teklif hazırlayıp müşterilerinize verebilirsiniz.

Raporlama

Esn Web içinde girişi yapılan her verinin ayrıntılı analizini bulabilirsiniz. Müşteri, cihaz, servis veya bakım, kullanılan malzeme, teknisyen ... Verileri hazır rapor veya firmanıza özel raporlarla analiz edebilirsiniz

Ekspertiz ve Resim

Servise gelen araca ait kazalı resimleri çekerek sisteme yükleyebilir ve bağlı bulunduğu sigorta veya eksper bilgilerini sisteme girebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular


Esn Web teknik servis programı teknik servise ait neredeyse tüm modülleri içermektedir. Bakım takibi, saha servis takibi, cihaz envanter(varlık yönetimi), ekip yönetimi ve daha birçok modülü içermektedir. Belirtilen modüllerin dışında muhasebe stok veya satış modüllerinide ek ücret karşılığında servis yönetim programı içinde kullanabilirsiniz. Yazılımda kullanabileceğiniz tüm modülleri detaylıca belirtilen linkten inceleyebilirsiniz. Tüm Modüller
Esn Web teknik servis yazılımı içinde dilerseniz muhasebe programını entegre şekilde kullanabilirsiniz. Ön muhasebe modüllerinin tamamı yer almaktadır. Cari, kasa, banka, fatura işlemleri eksiksiz şekilde yapılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse yapılan ücretli servis işleminden sonra tek tuşla fatura oluşturabilir, e-fatura sistemine dahilseniz faturanızı e-fatura olarak gönderebilir, faturaya ait tahsilat işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Entegrasyonlara oldukça önem veren bir firmayız. Piyasada kabul görmüş birçok yazılımla entegrasyon ve geliştirmeler yapılabilmektedir. Logo, Mikro, Netsis, Nebim ile entegre çalışan teknik servis programı olarak kullanılabilmekteyiz. Veriler stok ve cari olarak muhasebe veya erp programından alınabilir ve sipariş olarak aktarılabilmektedir.
En uygun fiyatlı teknik servis programı olarak piyasada yer almaya çalışıyoruz. Kiralama usülüne göre fiyatlandırma yapmaktayız. Seçilen modüller ve belirtilen kullanıcı sayısı fiyatlamadaki iki ana unsur olarak belirlenmektedir. Seçtiğiniz modül ve kullanıcı belirtildikten sonra aylık veya senelik kiralama fiyatları belirlenerek tarafınıza yazılı teklif iletilmektedir. Özel projelerde ve ek yazılım gereken işlerde özel fiyatlandırma yapılabilmektedir.
Esn Web tamamen kendi geliştirdiğimiz yüzde yüz yerli teknik servis programıdır. Müşteri mevcut modüllerle ihtiyacını karşılayamadığında talepler analiz edilerek yazılım içine entegre edilebilmektedir. Taleplerin genele hitap etmesine önem göstermekteyiz. Müşteri özelindeki isteklerde adam/gün esasına göre fiyatlandırma yapılarak müşterilerimize teklif gönderilmektedir.
Teknik servis hizmeti veren tüm sektörlerle çalışma yapmaktayız. Satış yapan ve satış sonrası servis hizmeti veren firmalar Esn Web teknik servis programını satış sonrası süreçler için kullanabilmektedir. Makine sektörü başta olmak üzere diğer tüm sektörleri detay linkimizden inceleyebilirsiniz. Tüm Sektörler
Firmanıza ait servis veya bakım formlarını tasarlayıp teknik servis programına entegre edebilmekteyiz. Bir veya birden fazla form tasarımı yapılabilmektedir. Marka bazlı, servis veya bakım, ingilizce veya türkçe form tasarımları yapılabilmektedir. Ayrıca kontrol formları yapılarak sisteme adapte edilebilmektedir. Mobil servis programı olan Esn Mobil sayesinde yapılan ölçümlere ait değerler girilebilmektedir.
Esn Web teknik servis programı içine excel aktarımı yapılabilmektedir. Özellikle müşteri, stok, cihaz(müşteri envanteri) aktarımları yapılabilmektedir. Geçmiş servis fişlerinize ait datalarda üzerinde düzenlemeler yapıldıktan sonra sisteme aktarılabilmektedir. Böylece servis geçmişini kayıpsız bir şekilde kayıt altına alabilirsiniz.
Esn Web hem kendi sunucunuzda hemde Önal Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. sunucularında barındırılabilmektedir. İnternet hızı ve sunucu yapısı yazılımın çalışmasına elverişli olması durumunda veritabanı firmanızın sunucularına kurulabilmektedir.
Teknik servis programı yedekleme işlemleri veritabanının kendi sunucularımızda olması durumunda geçerlidir. Günlük ve haftalık olarak yedekler alınabilmektedir. Dilediği anda veritabanı yedeklerini özel izinle talep edebilir ve mail adresine gönderilen link ile indirebilmektedir. Müşteri veritabanını kendi sunucusunda bulunduruyorsa yedekleme sorumluluğu kendisine ait olmaktadır.

Teknik Servis Programı Blog Yazıları


Motosiklet Servis Programı

Motosiklet servis programı motosiklet servis ve bakım hizmeti veren firmalara yönelik servis muhasebe ve stok takibi yapılmasını sağlamaktadır.Daha Fazla..

En İyi Oto Servis Programı

En iyi oto servis programı için bazı öneriler sunduk. Online ve web tabanlı çalışabilen mobil özellikli otomobil servis programı için demo talebinde bulunabilirsinizDaha Fazla..


Etiketler; online Oto Servis programı, web tabanlı Oto Servis programı, Esnek Oto Servis programı, Oto Servis takip programı, Oto Servis kayıt programı, Mobil Oto Servis programı, otomobil servis programı, Oto Servis yönetim programı, otomotiv iş emri programı, Oto km takip programı, Oto servis takip programı, En kolay oto servis programı Oto servisler için program, en ucuz oto servis programı, ücretsiz oto servis programı