İş Makinesi Sektörü


İş Makinesi sektörüne uygun online crm programı, web tabanlı teknik servis yazılımı, stok ve depo takip programı. Online ve mobil crm ve servis yazılımlarımız iş makinesi sektörün ihtiyaçları gözönüne alınarak hazırlanmıştır


İş Makinesi Sektörü

İş makinesi sektörü geniş yelpazesi olan ve farklı makina veya cihazlardan oluşan sektörlerin başında gelmektedir. Vinç, platform, forklift, kepçe vb iş makineleri sektöründe teknik servis ve crm başta olmak üzere yazılımlarımız yoğun olarak kullanılmaktadır.

İş makinesi sektörü pazarlama aşamasından başlayan faaliyetler satış sonrası servis faaliyetlerine kadar takip edilebilmektedir. Satış için yapılan görüşmeler aktivite olarak sisteme girilerek ileriye dönük randevu oluşturulabilir, devam eden ve sonuçlandırılan görüşmeler rahatlıkla takip edilebilmektedir.

İş makinesi sektöründe çalışan firmalar cihaz satışı, bakım onarım, yedek parça için teklif verebilmektedir. Teklif hazırlamak için gerekli olan ürün kartları resim ve teknik özellikli olarak kayıt edilebilir ve teklif esnasında seçilerek hızlı şekilde teklif hazırlanabilmektedir.

Teklif veren firmalar teklif programında genelde yabancı para cinsinden teklif hazırlamakta olup kur ve maliyetleri teklifte rahat görebilmelidir. Esn web crm ve teknik servis programında kurlar merkez bankasından günlük çekilebilir satış ve efektif kur üzerinden teklif verilebilmektedir. Son alış veya ortalama alış fiyatları raporlanabilir ve maliyetler detaylı incelenebilmektedir

Kabul edilen teklifler tek tuşla siparişe dönüştürülmekte hem tedarik hemde sevkiyat işlemleri takip edilebilmektedir. Ürünlerin depoda olup olmaması sorgulanabilir ürünler irsaliye veya fatura ile depodan çıkış yapılabilmektedir. İş Makinesi sektöründe diğer bir önemli nokta ürünlere ait seri numara ve lot takibi. Ürünler depoya girer veya çıkarken seri numara ve lot bazlı işlemler yapılabilmektedir

Ürün çıkışları yapıldığında ürünlerin montajına ait montaj kayıt bilgisi servis departmanı için iş emri şeklinde oluşturulabilmektedir. İş Makinesi sektörü için teknik servis programı oldukça önemlidir. Montaj ve demontaj işlemleri, arıza ve bakım işlemleri servis kaydı olarak açılarak saha personeline yönlendirilebilir ve iş takibi yapılabilmeltedir. Özellikle esn mobil teknik servis programı kullanan firmalar sahada cep telefonu veya tablet ile işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Yapılan iş sonrasında fotoğraf eklenebilir, servis formu oluşturulabilir müşteriden dijital imza alınabilmektedir. Özellikle hastane ortamında internetin bulunmadığı durumlarda Esn Mobil uygulamasının offline çalışma özelliği işlemlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Sahada işlem yapan personele ait depolar sisteme tanımlanarak merkez depodan personel üzerine ürün veya yedek parça çıkışı yapılabilmektedir. Böylece teknisyen ve araç bazlı stok ve depo takibi yapılabilmektedir. Her hangi bir üründe stok bakiye sorgulaması yapıldığında ürünlerin hangi depo veya personel üzerinde kaç adet bulunduğu görüntülenebilmeltedir.

İş makinesi sektöründe diğer bir önemli nokta periyodik bakım takibi. Garanti dahili veya ücretli olarak yapılan bakım sözleşmeleri sisteme tanımlanarak ilgili evraklar döküman olarak sözleşme menüsüne eklenebilmektedir. Sözleşme periyodları belirlenerek istenen tarihlerde hatırlatma yapılabilir sözleşme bitmeden kullanıcılara uyarı verilebilmektedir.

Esn Web ile efatura ve earşiv faturaları gönderimi yapılabilmektedir. Böylece pazarlama aşamasından başlayan süreç satış sonrası işlemlere kadar takip edilebilmektedir.

İş makinesi sektöründe çalışıyorsanız ücretsiz şekilde crm programı, teklif programında, stok takip programı, teknik servis programı demo talep edebilirsiniz.

Ücretsiz demo talebi oluştur

müşteri ilişkileri ve teknik servis programı ısıtma soğutma sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Crm, teknik servis, stok takibi konusunda kullanılmakta olup yazılımsal geliştirmelerle sektörün ihtiyacını karşılamaktadır

Bildiğiniz gibi ısıtma soğutma sektörünün geniş bir yelpazesi vardır. Bireysel ve endüstriyel ısıtma ve soğutma cihazları başta olmak üzere klima, kombi, hvac, havalandırma, radyant ısıtma, brülör, endüstriyel ısıtma cihazları gibi birçok cihaza ait teknik servis programı, stok takip programı ve crm programı olarak online web tabanlı kullanılabilmektedir.

Klima sektöründe genel olarak satış sonrası servis hizmetleri veren firmalar tarafından kullanılmaktadır. Gelen servis taleplerini teknik servis programı ile kayda aldıktan sonra arıza ve bakımlar rahatlıkla yönetilebilmektedir. Ekipler oluşturulup ekip üzerindeki servis işlemleri takip edilebilmektedir. Bu arada stok ve depo işlemleri gerçekleştirilebilir, klima satış teklifleri crm üzerinden verilebilmektedir.

Kombi sektörüde tıpkı klima sektörü gibi servis ağırlıklı çalışmaktadır. Kombi bakımları ve arızaları servis programı içinde kayda alınarak saha personeline yönlendirilebilmektedir. Mobil servis programı sayesinde saha personeli sahada online olarak işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Yine stok ve depo işlemlerinin yanında muhasebe programlarıda kullanılabilmektedir.

Hvac ve Chiller sektöründe pazarlama aşamasından başlayıp, teklif yönetimi servis yönetimi, stok ve depo yönetimi, ön muhasebe yönetimi gerçekleştirilebilmektedir. Chiller teklifi kurumsal olarak verilebilmektedir.