Otomotiv SektörüOtomotiv Sektörü

Otomotiv Sektörü

True Oto Servis programı otomotiv sektöründe servis hizmeti veren firmaların ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmıştır.. Onarıma gelen araçlara araç kartlarında kart açılarak araç bilgileri plaka, şase numarası, motor numarası, marka ve model vb. bilgiler girilebilmektedir. Ardından kartı açılan aracın ruhsat sahibi bilgieri girildikten sonra onarım ve bakım işlemleri iş emri formu üzerinden yapılmaktadır.

Serviste kullanılan yedek parçaların kartları açıldıktan sonra depo bakiyeleri kontrol edilebilmektedir. Araçlarda kullanılan malzemeler, son giriş ve çıkış fiyatları kayıt altına alınabilmektedir. Ayrıca barkod entegrasyonu ile barkodlu sistem üzerinden yedek parça takibi yapılabilmektedir.

Amacımız birçok departmanı tek program altında toplamak. Onarım işlemi yapılan aracın tek tuşla faturası oluşturulduktan sonra ödemesi nakit, çek, banka havalesi, kredi kartı ile kayıt altına alınabilmektedir. Ayrıca tedarikçilerden alınan yedek parça yada işçiliklerin faturaları sisteme girilerek ödeme durumları takip edilebilmektedir.