Excel İle Teknik Servis Programı ve Crm TakibiExcel İle Teknik Servis Programı ve Crm Takibi

Excel İle Teknik Servis Programı ve Crm Takibi

Birçok firma çeşitli ihtiyaçları için excel dosyalarında verilerini kayıt altına almaktadır. Excel ile çalışmak pratik ve hızlı olsada güvenlik ve raporlamada sağladığı zorluklar nedeni ile kurumsal firmalar için her zaman sorun oluşturabilmektedir.

Excel ile firmalar teknik servis programı, crm programı ve stok yönetimi gibi konularda kendi bünyelerinde çözümler üretsede çoklu kullanımda çeşitli zorluklarla karşılaşılmaktadır. Aynı anda farklı kullanıcılar tarafından girilen verilerin tutarlılığı, veri girilmesine imkan verilmemesi, verilerin yanlışlıkla silinmesi veya kopyalanması, virüs vb sorunlardan ötürü firmalar verilerini kayıt etsede çok fazla güvenlik problemi oluşmaktadır.

Satır satır girilen verilerden elbette raporlar elde edilebilmektedir ancak hızlı sorgu ve rapor oluşturmak malesef çok fazla vakit almaktadır. Özellikle verilerin girildikten sonra büyük boyutlara ulaşması, artık rapor oluşturmaya fırsat vermemesi veya zorlaması bu konuda yaşanılan en büyük sorunların başında gelmektedir.

Bugüne kadar verilerini excel veya buna benzer ortamlarda tutan firmaların verileri alınarak düzenlenebilir ve Esn Web içinde bulunan teknik servis programı, crm programı veya stok takip programı içine aktarılabilmektedir. Bugüne kadar excel üzerine çalışmış ve herhangi bir sorunla karşılaşmamış olabilirsiniz. Unutmamak gerekirki firmanın kurumsal hafızasında en büyük yeri kullanılan ortak veritabanı veya program oluşturmaktadır. Seneler sonra şimdi girilen bilgilere ihtiyaç duyulabilir. Firmalar için güvenlik herşey olduğuna göre ücretsiz web tabanlı online sistemlerimizi test edebilirsiniz.