Teknik Servis Programı Ve RaporlamaTeknik Servis Programı Ve Raporlama

Teknik Servis Programı Ve Raporlama

Satış sonrası hizmetlerde kaliteyi ve verimliliği artırmak adına teknik servis programı kullanabilirsiniz. İşletmenize verimlilik artışı, servis hizmetinde aksaklıkları tespit etmenizi sağlar. Teknik servis programı kullanmak kadar ilgili verileri doğru girmek ve raporlamak oldukça önemlidir. Girilen her verinin doldurulan her kutucuğun rapor olarak değerlendirilmesi ve analizlerde size yardımcı olması gerekmektedir.

Teknik servis programı genelde birkaç unsurdan oluşmaktadır. Müşteri, cihaz veya servis hizmeti verilen ürün, servis formu, sözleşme. Servis programını eksiksiz kullanmak istiyorsak bu bilgileri tamamen doldurmamız gerekmektedir. Örneğin müşteri ekranında şehir bilgisi doldurmadığımız takdirde şehirle ilgili detaylı analizler yapamayız. Şehir olarak servis yoğunluğu bu raporlardan bir örnek olarak verilebilmektedir. Aynı şekilde cihaz veya ürün kartında marka bilgisi girilmediği takdirde marka bazında arıza veya cihaz raporu alınamamaktadır.

Temel unsurları girdikten sonra detaylı raporlar alabildiğimizi söylemiştik. Esn Web teknik servis programı içinde hazır raporlar olduğu gibi talep edilmesi halinde firmanıza özel raporlar hızlı bir şekilde eklenebilmektedir. Müşteri, cihaz ve sözleşmenin birleştiği ekran olan servis formu bizim raporları alabileceğimiz en önemli ekranı oluşturmaktadır. En çok gidilen müşteri, aylık servis adedi, tekrarlanan servisler, teknisyen bazlı servis adedi, garantili ve ücretli servis analizi ve daha birçok rapor girilen verilere göre alınabilmektedir.

Program kullanımı iki boyutludur. Veri girişi ve girilen verilerin analizi. Bu noktada gerçek manada yazılım kullanıyorsanız girilen her verinin başta admin tarafından belirlenmesi, kullanıcıların zorunlu alanlar olarak ilgili verileri girmesi ve girilen verilerin yorumlanması yönünde çaba sarfedilmelidir. İşte o zaman kullanılan teknik servis yazılımları size ve işletmenize oldukça fayda sağlayacaktır.