Teknik Servis Programında Periyodik Bakım TakibiTeknik Servis Programında Periyodik Bakım Takibi

Teknik Servis Programında Periyodik Bakım Takibi

Teknik servis hizmeti veren firmalar müşterileri ile yapmış oldukları bakım sözleşmelerini girebilir, yapılacak bakımların günü geldiğinde hatırlatılmasını sağlayabilmektedir. Bakım sözleşmeleri firmaların vermiş olduğu taahhütleri yerine getirmesi için ciddi takip edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Sözleşmelerin günü geldiğinde hatırlatılması, planlanması teknik servis programının başlıca görevlerinden olmalı.

Bakım sözleşmeleri girildiğinde öncelikle başlangıç ve bitiş tarihi sisteme girilebilir olmalıdır. Sözleşme kapsamında olan cihazlar, sözleşmeye ait özel hususlar, sözleşmenin girilmesi gereken tarihleri, sözleşme ile ilgili evraklar, sözleşme kapsamında verilen servisler, sözleşmenin nasıl ödeneceği ilgili kayıt içinde görüntülenebilmektedir.

Bakım Takibinde Hatırlatmaların Önemi

online teknik servis programı internet olan her yerde erişilebilir ve ilgili sözleşme kayıtlarının yetki dahilinde görüntülenebilir olmasına olanak sağlamaktadır. İki hatırlatma yapılmaktadır. Birinci hatırlatma günü gelen bakımlarla ilgili teknik servis programı hatırlatmada bulunmaktadır. İkinci hatırlatma sözleşme bitmeden önce yapılmaktadır. Sözleşme bitimine birkaç gün kala online servis programı periyodik bakım takibi sözleşmesinin bitmesi ile ilgili hatırlamada bulunmaktadır. Birinci hatırlatmada amaç sözleşmede taahhüt edilen bakımın zamanında yapılması ile ilgili, ikinci hatırlatma biten sözleşmenin müşteriye tekrar önerilerek sözleşmenin tekrarlanmasına yöneliktir.

Günü gelen bakımlar liste halinde görüntülenebilir, bölgesel, şehir ve ilçe olarak, marka veya müşteri bazında kategorilere ayrılarak servis fişi otomatik oluşturulabilmektedir. Bakım sözleşmeleri ile ilgili yapılan her servis ilgili sözleşme altında rahatlıkla görüntülenebilmektedir. Sözleşmeye ait ödeme planı girildiğinde yapılan ödemelerin tahsil edilip edilmediği işaretlenebilmektedir.