Satınalma ProgramıSatınalma Programı

Satınalma Programı

Maliyetlerin her zamankinden daha fazla önemli olduğu günümüzde satın alma işlemlerinin kayıt altına alınması oldukça önemli hale gelmiştir. Satınalma işlemlerinin yazılım üzerinde gerçekleştirme senaryosuna tekrar göz atalım.

Satın Alma Talep Girişi


Farklı departmanlardan satınalma departmanına talep girişleri gerçekleştirilebilmektedir. Üretim, satış, servis vb diğer departmanların ihtiyaç duydukları malzeme yada hizmetlerin girişleri yapılarak adet ve proje bazında bilgiler girilebilmektedir. Sonrasında satınalma onayına sunulan talepler tek tuşla onaylanabilmekte ve satın alma talebine dönüştürülebilmektedir.

Satın Alma Talebi Oluşturun


Girilen talepler tek tuşla satın alma talebine dönüştürüldükten sonra satınalma talep formu istenen ürünler ve firma bilgileri ile pdf formu oluşturulabilmektedir. Oluşturulan form tedarikçiler ile paylaşılarak istenen ürün yada hizmetlere yönelik fiyat göndermeleri talep edilebilmektedir.

Satın Alma Tekliflerini Kaydedin


Tedarikçilerden gelen teklifler kayıt altına alınarak maliyet çalışmasında ayrıntılı analiz edilebilmektedir. Gelen tekliflere yönelik teslim tarihi, ödeme koşulu, nakliye masrafı gibi bilgiler kayıt altına alınabilmektedir. Bir sonraki teklifte geçmiş tekliflerde alınan fiyatlar kolaylıkla raporlanabilmektedir. Böylece tedarikçi veya ürün bazında fiyat geçmişleride rahatlıkla takip edilebilmektedir.

Teklifleri Karşılaştırın


Alınan teklifler neticesinde satın alma talebine yönelik teklifler tek ekranda raporlanabilmekte, en uygun teklif tek tuşla siparişe dönüştürülebilmektedir. Sipariş sonrası satın alma işleminin depoya girene kadar süreci takip edilebilmektedir. Böylece yanlış ürün, farklı ebat, farklı malzeme gibi sorunların önüne geçilmiş olacaktır.