Crm Kullanmanın FaydalarıCrm Kullanmanın Faydaları

Crm Kullanmanın Faydaları

Şirketinizde Crm yazılımı kullanmıyorsanız bu yazımızda belirteceğimiz faydaları gördükten sonra Crm ihtiyacınızın olup olmadığını tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Kurumsal Hafızanızı Oluşturun

Crm yazılımı kullandığınızda şirket çalışanları olarak verilerinizi tek bir veritabanı içerisinde kayıt edebilirsiniz. Böylece çalışanlarınızın şahsi bilgisayar veya e-postalarında tutulan veriler Crm programı içerisine kaydedilir. Müşteri görüşmeleri, verilen teklifler, alınan siparişler başta olmak üzere müşterilerinizle olan tüm aktiviteler Crm içinde kayıtlı kalmaktadır. Uzun yıllar boyunca verilere ulaşabilir ve rahatlıkla sorgulayabilirsiniz.

İşlemlerde Kolaylık

Crm programı kullandığınızda yapacağınız işlemlerde kolaylık sağlar. Teklif ve sipariş oluşturmak hızlı, pratik ve daha kolay olmaktadır. Hazırlanan teklif ve sipariş şablonları içeri girilebilir, müşteri ve ürün kartları hazır olduğu için teklif sipariş hazırlama noktasında manuel yapılan işlemlere yönelik oldukça fazla faydalar sağlamaktadır.

Performans Analizi

Crm sistemi kullandığınızda çalışanlarınızın performansını analiz edebilirsiniz. Crm yazılımına girilen veriler raporlanabilir ve analiz edilebilir olduğundan ötürü çalışanlarınızın performansı kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Satış faaliyetinde yer alan çalışanlarınıza ait teklif, görüşme, sipariş verilerine yönelik tüm raporlar crm programı üzerinden alınabilmektedir.

Raporlama

Önemli olan Crm yazılımı içerisine verileri doğru bir şekilde girmektir. Sonrasında dilediğiniz raporu oluşturabilir ve sistem içerisinden alabilirsiniz. Doğru raporlar şirketinize hem zaman hem para kazandırır.