Online Saha Satış Pazarlama Programı

Online Saha Satış Pazarlama Programı

Sahada satış ve pazarlama faaliyetleri gösteren firma çalışanlarının verilerini anlık olarak kayıt altına alabilmesi oldukça önemlidir. Online olarak sahada veri girdirmenin oldukça fazla yöntemi bulunmaktadır. Masaüstü uygulamalarda server ve uzak masaüstü ayarları yapıldıktan sonra yapılan bağlantı ile merkezde bulunan bilgisayar üzerine kayıtlar yapılabilmektedir. Web tabanlı uygulamar sayesinde web arayüzünden bilgisayar veya tablet ile yapılan bağlantı neticesinde sahada web tabanlı crm programına online olarak giriş yapılabilmektedir. Bunun yanında güncel kullanım düşünüldüğünde Esn Mobil crm programı kullanım açısından oldukça efektif görünmektedir.

Esn Mobil Crm Uygulaması - Verilerinize Online Ulaşın

Sahada yapılan pazarlama faaliyetlerinin anlık olarak sisteme girilerek raporlanması, yapılan girişlere göre çalışan performansının ölçülmesi oldukça önemlidir. Bu işlemler için sahada girilen verilerin basit, hızlı ve çalışanı yormayacak şekilde olması firma açısından faydalı olacaktır. Çalışanların elinde bulunan tablet yada telefon ile uygulamaya giriş yapılarak anında veri girilebilmesi sağlanabilmektedir.

Esn Mobil Crm Uygulaması sayesinde müşteri yanında bulunan firma çalışanı görüşme esnasında veya görüşmenin hemen sonrasında Ios ve Android uyumlu telefon yada tabletinden görüşmesini yerinde girebilir, görüşmesine ait diğer döküman ve bilgileri kayıt altına alabilmektedir. Yapılan görüşmeye ait müşteri, görüşülen, tarih, görüşme konusu gibi bilgiler girilebilmektedir. Görüşmenin detayı uzun uzun yazılabilmektedir. Görüşme detayı yazılırken telefon mikrofonu yardımıyla konuşarak görüşme notları yazıya dökülebilmektedir.

Mobil crm programı ios ve android uyumlu telefon veya tabletlerde kullanılabilmekte olup internet hattınızı yormadan ufak data alış verişi ile firmanıza masraf oluşturmayacaktır. Mobil crm programı içeriğinde müşteri ve kişi bilgileri, aktivite ve teklifler, siparişler yer almaktadır.

Online Crm Programı Kullanımı

Kullanmış olduğunuz crm programının mobil uygulaması sayesinde verileriniz anlık olarak sahada giriş yapılabilmektedir. Giriş yapılırken telefon yada tabletin gps, kamera, mikrofon gibi özellikleri kullanılabilmekte, konum bazlı rapor alınabilmektedir.

Sahada sıcak satış yapan firmalar için stok durumu mobil uygulama üzerinden sorgulanabilmelidir. Sorgulanan stok bilgisinde satış fiyatları, stok ekstresi, depolardaki son stok bakiyesi, rezerve edilen miktar görüntülenebilmelidir. Elimizde stok yoksa temin süresi müşteriye söylenebilmelidir.

Müşteri yanında fiyat konusunda anlaşma yapıldıktan sonra teklif yada sipariş kaydı sisteme girilerek proforma halinde yazdırılabilmektedir. Yazılan teklif müşteriye mail olarak atılabilir, çıktısı alınıp imzalı dökümanı sisteme eklenebilir. Firmanıza özel olarak uygulanan teklif şablonu sistem içinde kayıt edilerek yazılan teklif yada siparişler kendi formatınızda çıktı alınabilmektedir.

Kullanmış olduğunuz crm sisteminin online olması verilerin bulutta veya kendi server sisteminizde tutulması veri güvenliği bakımından önemlidir. Özellikle bulut tabanlı crm uygulamaları sayesinde verilerinizi saklamak adına server maliyeti olmayacak, verilerinize her an her yerden erişme imkanı bulacaksınız.

Raporlama konusunda dilediğiniz raporu sistem üzerinden alabilirsiniz. Oluşturulacak otomatik raporlar sayesinde sistem üzerinden raporlar mail adresinize saatlik yada günlük olarak gönderilebilmektedir. Yapılan görüşmelere, verilen tekliflere ve alınan siparişlere yönelik detaylı raporlar alınabilmektedir. Yapılan görüşme sayısı, ziyaret sayısı, personel bazlı görüşmeler, görüşme konusunda alınan detaylı analizlerin yanında tekliflere ait yine detaylı raporlar alınabilmektedir.