Esn Mobil Teknik Servis ProgramıEsn Mobil Teknik Servis Programı

Esn Mobil Teknik Servis Programı

Teknik servis hizmeti veren firmalar için hizmet kalitesi, takip edilebilirlik, verilen hizmetin raporlanması oldukça önem göstermektedir. Bu süreçte firma içindeki işleyişin kaliteside artırılması gerekmektedir. Öncelik teknik servis programı kullanımı ile başlamaktadır. Teknik servis programı kullanımı kendi içinde farklı ihtiyaçlar doğurmuştur. Günlük gelen arıza ve bakım taleplerinin programa girilmesi, bir sonraki günün yada haftanın programının yapılması, servis personeline kağıt halinde olan servis formlarının verilerek gideceği yeri belirtmesi ve sonrasında servisten gelen personelin formları vermesinin ardından servis formunun programa işlenmesi. Klasik teknik servis programında yapılan işleyiş bu şekilde olmaktadır.

Esn Mobil mobil teknik servis programı personele iş ataması, iş atanan personelin günlük programına bakabilmesi, müşteri konumunda iş kapatabilmesi, yapılan servis geçmişini görmesi ve servis sonunda form oluşturup dijital imza alması sağlanabilmektedir. Mobil servis programı kullanan firmalar gereksiz iş yükünü en aza indirebilmektedir. Bunun yanında müşteri gözünde sağlanan prestijide unutmamak gerekir.

Mobil servis programı ios ve android uyumlu telefon veya tabletlerde kullanılabilmekte olup internet hattınızı yormadan ufak data alış verişi ile firmanıza masraf oluşturmayacaktır. Dileyen müşteriler personel konum takibi ile periyodik aralıklarla personelin konumunu cep telefonu gps özelliği ile takip edebilmektedir.

Mobil Teknik Servis Uygulaması Kullanmanın Önemi

Teknik servis programınızı mobil hale getirmeniz durumunda oluşacak faydaları aşağıda belirtmek isteriz.

Saha personeline iş ataması oldukça kolay hale gelecektir. Sürükle bırak yöntemi ile ilgili personelin üzerine servis veya bakım işlemleri yönlendirilebilir, personel cep telefonu yada tabletine bildirim gitmesi sağlanabilmektedir. İş kaybına, servisin unutulmasına, saha personelinin görmedim veya iş yönlendirilmedi gibi şikayetlerinin önüne geçilebilmektedir.

Esn Mobil ile müşteri yanında geçmiş işlemlerine cihaz bazlı bakılabilmektedir. Böylelikle gereksiz telefon trafiğinin önüne geçilmiş olur. Klasik servis yönetiminde genelde merkez aranarak önceki servis işlemleri servis departmanına sorulurdu. Bu şekilde telefon trafiği kesilmiş olacak.

Servis formlarının geç gelmesi veya unutulması diğer bir problem. Servisi yapan personelin şehir dışında olması, formu araçta unutması, kaybetmesi gibi durumlarda servise ait faturalandırma süreci malesef işletilememekte. Bu şekilde firma maddi zarara uğramakta. Esn Mobil kullanan firmalar servis formlarını dijital oluşturabilmekte, kağıt üzerinde tutmak isteyen firmalar formların resmini çekerek mobil uygulama vasıtası ile servis programına online olarak kaydedebilmektedir.

Yapılan montaj sonrasında cihazın resmi çekilerek montaj fişine eklenebilmektedir. Montajı yapılan cihaza ait video eklenebilir, ilk çalışması kayıt altına alınabilmektedir.

Müşterilerin teknisyeni arayıp arıza bildirdiği firmalarla karşılaşabilmekteyiz. Bu şekilde olan firma işleyişinde teknisyenin sahada servis fişi açması sağlanabilmektedir. Esn Mobil Teknik Servis Uygulaması ile yeni fiş oluştur diyerek müşteriden gelen arıza kayıt altına alınabilmektedir. Merkezde oluşturulan servis fişi online olarak anında görüntülenebilmektedir

Personel bazlı depolar oluşturularak personel araç depo ve stok takibi yapılabilmektedir. İlgili personel sahada kullanmış olduğu yedek parçayı servis formuna işleyebilir, kendi deposunda olan malzemeyi takip edebilmektedir.

Personelin periyodik olarak konum takibi yapılabilmektedir. Periyodik olarak çekilen konum ile personel en son hangi konumda görüntülenebilmektedir.

İş başlangıcı ve iş bitişini müşteri yanında anlık olarak yapan personelin serviste geçirdiği süre rahatlıkla hesaplanabilmektedir.