Finans Yönetimi

Cari borç alacak durumunu takip edebilirsiniz. Müşterilerinize kesilen faturalar sonucunda oluşan bakiyelerin yine müşterilerden alınan ödeme ile kapatılmasına kadar geçen süreci takip edebilirsiniz. Faturalarda belirleyeceğiniz vadeler ile müşterilerinizin ödemelerine ne kadar sadık kaldığını takip edebilirsiniz. Geciken ödemelerin size maliyetini çıkarabilirsiniz. Yine aynı şekilde yapmış olduğunuz alımların sonucunda alış faturalarını sisteme girebilir ve yapacağınız ödemelerin son durumunu takip edebilirsiniz.

Banka İşlemleri

Çalışmakta olduğunuz bankaları sisteme tanımlayarak tüm banka işlemlerinizi kayıt altında tutabilirsiniz. Gelen havale/eft, giden havale/eft, virman vb. banka hareketlerinizi kayıt altına alabilirsiniz. Banka ekstrelerinizi takip edebilir, son banka bakiyenizi tek tuşla görebilirsiniz.

Banka Kredileri

Banka kredilerini sisteme tanımladıktan sonra geri ödeme planını girebilirsiniz. Geri ödeme tarihleri geldiğinde program size otomatik olarak uyarı verecektir. Böylece banka kredilerini unutma olmadan maliyetleri ile takip edebilirsiniz.

Çek Senet İşlemleri

Alınan ve verilen çekleri sisteme girebilirsiniz. Sisteme girilen çeklerin vade tarihleri gelmeden önce sistem otomatik olarak muhasebe ve finans departmanını uyaracaktır. Aynı işlemleri alınan ve verilen senetler içinde yapmanız mümkün.

Nakit Akışı

Alış faturaları, satış faturaları, alınan ve verilen çekler sisteme girildikten sonra sistem şu anki mevcut bakiyeler ile gelecek ve yapılacak ödemeleri hesaplar ve size nakit akışı oluşturur. Ayrıca tahmini masraflar ve gelirleri sisteme girerek yine nakit akış tablonuzu görebilirsiniz.

Genel Muhasebe

True bilgi yönetim sisteminde bulunan genel muhasebe ile yapılan tüm cari işlemler, banka işlemleri, çek ve senet işlemleri gibi ön muhasebe işlemleri entegre olarak muhasebeleştirilebilir. Böylece muhasebe departmanı ön muhasebede girilen bilgileri tekrar muhasebe fişi olarak girmek zorunda kalmaz. Bunun sonucunda mali tablonuzu görebilir, resmi defterleri yazdırabilirsiniz.