Fotokopi Sektörü


Fotokopi sektörüne uygun online crm programı, web tabanlı teknik servis yazılımı, stok ve depo takip programı. Online ve mobil crm ve servis yazılımlarımız fotokopi sektörün ihtiyaçları gözönüne alınarak hazırlanmıştır


Fotokopi Sektörü

Fotokopi sektörü için geliştirilen fotokopi servis programı teknik servis yönetimi yanında, numaratör takibi, ömürlü malzeme takibi ve kiralama işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Numaratör takibi sektör için oldukça önemlidir. Gerek ömürlü malzeme gerekse kiralama için alınan numaratör çeşitli analizlerin yapılmasını sağlamaktadır. Alınan numaratör bilgileri A4, A3 şeklinde detaylı girilebilmektedir.

Ömürlü malzeme takibi cihaz üzerine tanımlanan toner ve drum gibi parçaların ne zaman değişitiği ile ilgili bilgi vermektedir. Kiralama yapan firmalar kiralama sözleşmelerini sisteme girerek takibini yapabilmektedir. Başlangıç bitiş numaratörleri alınarak kiralama fiyatı üzerinden otomatik hesaplama yapılabilir ve faturalandırma yapılabilmektedir.

Fotokopi sektöründe çalışan firmalar cihaz satışı, bakım onarım, yedek parça için teklif verebilmektedir. Teklif hazırlamak için gerekli olan ürün kartları resim ve teknik özellikli olarak kayıt edilebilir ve teklif esnasında seçilerek hızlı şekilde teklif hazırlanabilmektedir.

Teklif veren firmalar teklif programında genelde yabancı para cinsinden teklif hazırlamakta olup kur ve maliyetleri teklifte rahat görebilmelidir. Esn web crm ve teknik servis programında kurlar merkez bankasından günlük çekilebilir satış ve efektif kur üzerinden teklif verilebilmektedir. Son alış veya ortalama alış fiyatları raporlanabilir ve maliyetler detaylı incelenebilmektedir

Kabul edilen teklifler tek tuşla siparişe dönüştürülmekte hem tedarik hemde sevkiyat işlemleri takip edilebilmektedir. Ürünlerin depoda olup olmaması sorgulanabilir ürünler irsaliye veya fatura ile depodan çıkış yapılabilmektedir. Fotokopi sektöründe diğer bir önemli nokta ürünlere ait seri numara ve lot takibi. Ürünler depoya girer veya çıkarken seri numara ve lot bazlı işlemler yapılabilmektedir

Ürün çıkışları yapıldığında ürünlerin montajına ait montaj kayıt bilgisi servis departmanı için iş emri şeklinde oluşturulabilmektedir. Fotokopi sektörü için teknik servis programı oldukça önemlidir. Montaj, arıza ve bakım işlemleri servis kaydı olarak açılarak saha personeline yönlendirilebilir ve iş takibi yapılabilmeltedir. Özellikle esn mobil teknik servis programı kullanan firmalar sahada cep telefonu veya tablet ile işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Yapılan iş sonrasında fotoğraf eklenebilir, servis formu oluşturulabilir müşteriden dijital imza alınabilmektedir.

Sahada işlem yapan personele ait depolar sisteme tanımlanarak merkez depodan personel üzerine ürün veya yedek parça çıkışı yapılabilmektedir. Böylece teknisyen ve araç bazlı stok ve depo takibi yapılabilmektedir. Her hangi bir üründe stok bakiye sorgulaması yapıldığında ürünlerin hangi depo veya personel üzerinde kaç adet bulunduğu görüntülenebilmeltedir.

Fotokopi sektöründe diğer bir önemli nokta periyodik bakım takibi. Garanti dahili veya ücretli olarak yapılan bakım sözleşmeleri sisteme tanımlanarak ilgili evraklar döküman olarak sözleşme menüsüne eklenebilmektedir. Sözleşme periyodları belirlenerek istenen tarihlerde hatırlatma yapılabilir sözleşme bitmeden kullanıcılara uyarı verilebilmektedir.

Esn Web ile efatura ve earşiv faturaları gönderimi yapılabilmektedir. Böylece pazarlama aşamasından başlayan süreç satış sonrası işlemlere kadar takip edilebilmektedir.

Fotokopi sektöründe çalışıyorsanız ücretsiz şekilde crm programı, teklif programında, stok takip programı, teknik servis programı demo talep edebilirsiniz.

Ücretsiz demo talebi oluştur