Oto Servis Programı

Oto Servis Programı otomotiv sektöründe servis ve bakım hizmeti veren firmalar için tasarlanmış sektörel bir programdır. Ana başlıklar halinde servis muhasebe ve stok paketlerinden oluşmaktadır. Servise gelen aracın araç kabul işlemi yapıldıktan sonra bakım ve onarım hizmeti sonlandırılıp tek tuşla faturaya dönüştürülebilir ve ardından oto servis programında muhasebesel cari takip yapılabilmektedir. Bunun yanında yedek parça ve sarf malzeme takibi yapılabilmektedir.

Oto Servis Programı servis, muhasebe ve stok paketlerinden oluşan sektörel bir programdır. Sizde deneyin Demo Talebi

Araç Kartı

İşlemler servise gelen aracın araç kartı açılarak başlamaktadır. Araç kartında aracın plakası marka ve modeli, motor ve şase numarası ruhsat sahibi bilgileri girilebilmektedir.

Cari Kart

Araç kartı açıldıktan sonra ruhsat sahibine ait bilgiler cari kart olarak açılabilmektedir. Cari karta iletişim bilgileri fatura adres, vergi daire ve numarası, şahıs için kimlik numarası kayıt altına alınabilmektedir.

Araç Kabul

Oto servis programında araç ve ruhsat sahibi bilgileri açıldıktan sonra araç kabul işlemi yapılabilmektedir. Araç kabul ekranında araca ait yapılacak bakım ve onarım bilgisi girilebilmektedir. Ayrıca araca ait getirilen km bilgisi kayıt altına alınabilmektedir. Araç kabul formu oluşturulduktan sonra araç kabul formu tek tuşla yazıcıdan çıktı alınabilmektedir.

İş Emri

Yapılan bakım ve onarım açık onarımlar havuzunda beklemektedir. Bakım ve onarım işlemi tamamlandıktan sonra bu işlemi yapan personel elektrik, kaporta işlemi yapanlar olarak ayrı ayrı kayıt altına alınabilmektedir. Açık olan iş emri sonlandırılırken kullanılan yedek parça ve yapılan işçilikler fiyatlarıyla beraber iş emrine girilebilmektedir. Biten iş emrinin teslim formu firmanızın antetli kağıdına göre dizaynı yapıldıktan sonra yazıcıdan çıktı alınarak müşteriye verilebilmektedir.

Faturalandırma

Bakım ve onarımı biten iş emri oto servis programında tek tuşla faturaya dönüştürülebilmektedir. Böylece muhasebe departmanının aynı bilgileri tekrar girmesine gerek kalmamaktadır. Fatura dizaynı firmanızın fatura dizaynına göre yapılarak yazıcıdan çıktı alınabilmektedir.

Tahsilat

Kesilen fatura sonucunda açık hesap nakit, kredi kartı, banka ve çek ile ödeme tahsil edilebilmektedir. Oto servis programında muhasebe paketinde girilen faturanın vadesi ve çekin vadesi kullanıcıya hatırlatılmaktadır. Günlük kasa, banka, kredi kartı, cari bakiye, vadesi geçmiş alacaklar ve diğer muhasebesel işlemler yapılabilmektedir.

Stok Kartı

Oto servis programında bir diğer önemli paket stok ve depo takibidir. Serviste kullanılan yedek parça, sarf malzeme stok malzeme kartlarından açılabilmektedir. Açılan stok kartlarında grup kodu yedek parçanın kullanıldığı araç marka ve modeli, raf kodu, kritik stok seviyesi, alış ve satış fiyatı girilebilmektedir.

Barkod

Oto Servis Programında açılan stok kartları içersine stok barkod kodları tanımlanabilmektedir. Tanımlanan barkod için barkod etiket tasarımı yapılarak barkod yazıcıdan çıktı alınabilmektedir. Ayrıca stok kartlarına barkod tanımlama işlemi otomatik veya manuel olarak yapılabilmektedir.

Sayım İşlemi

Oto serviste stok ve depo sayımları sayım bilgi girişinden yapılabilmektedir. Fiziki olarak yapılan depo sayımı neticesinde oluşan stok bakiyeleri stok sayım fişine girilerek oluşan fark tespit edilebilir, eksi ve artı veren yedek parça ve sarf malzemeler takip edilebilmektedir.

Sms

Oto servis programı çeşitli sms firmaları ile entegre çalışabilmektedir. Onarım aşamasında veya onarım tamamlandıktan sonra müşteriye sms gönderimi yapılabilmektedir. Ayrıca bakım zamanı gelen araç için müşteriye sms gönderimi yapılabilmektedir. Bunun yanında özel günlerde toplu sms gönderimide yapılmaktadır.


Ekran Görüntüleri

Karşılaştırma Tablosu

Standart Profesyonel
İş Emri
Araç Kartı
Stok Kartı
Cari Kart
Fatura
Stok Sayım Fişi
Kasa Takibi
Banka Takibi
Çek
Ekspertiz
İrsaliye
Log Takibi