Muhasebe Programı

Muhasebe ve finans işlemlerinizi kayıt altına alabileceğiniz True Muhasebe Programı basit ve kullanılabilir arayüzü ile en büyük yardımcınız. Piyasada isim yapmış diğer muhasebe programlarından eksiği olmadığını düşündüğüm True Muhasebe Programında ön muhasebe ve resmi muhasebe işlemlerinizi kayıt altına alabilirsiniz.

Muhasebe programı iki ana paketten oluşmaktadır. Bunlardan ilki ön muhasebe paketimizdir. Daha çok ticari işlemlerinizi yapabileceğiniz bu paketimizde kendi içinde iki pakete ayrılmaktadır. Standart ve Profesyonel olarak iki farklı pakette satışa sunulan ön muhasebe programı ile cari, banka, kasa, çek, fatura, irsaliye ve diğer ön muhasebe işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ana paketlerimizden bir diğeri Resmi Muhasebe programıdır. Ön muhasebe programına entegre olarak kullanılabilir. Ön muhasebe paketinde yapılan işlemleri entegresyon ile resmi defterlerde kayıt altına alma işlemini gerçekleştirmektedir. Hesap planı, Muhasebe Fişi, Bilanço vb muhasebesel veriler kayıt altına alınabilmektedir.

True muhasebe programı ile E-Fatura ve E-Arşiv işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cari Kart

Muhasebe Programı içinde çalışmış olduğumuz firmalar cari kart olarak tanımlanabilmektedir. İletişim bilgileri, vergi daire ve numarası, risk limiti, valör ve iskonto tanımı yapılabilmektedir.

Stok Kartları

Satışını yapmış olduğumuz ürün yada hizmetler stok kartı olarak tanımlanabilmektedir. Stok kartlarında döviz cinsi, alış ve satış tutarı, firma bazlı satış tutarı, kritik stok seviyesi vb detaylar tanımlanabilmektedir.

Fatura

Muhasebe Programında alış, satış, gider ve gelir faturaları fatura modülü altından girilebilmektedir. Döviz bazlı fatura, iskontolu, tevkifatlı, teşvikli ürün yada hizmet faturaları kayıt altına alınabilir, yazıcınızdan çıktı olarak yazdırılabilmektedir.

İrsaliye

İrsaliye modülü ile alış, satış, sevk ve konsinye türlerinde irsaliyeler kayıt altına alınabilmektedir. Sevk adresi ve açıklama detayları ile dizaynı yapılan irsaliyeler yazıcınızdan çıktı alınabilmektedir. Ayrıca irsaliye tek tuşla faturalaştırılabilmektedir.

Kasa Takibi

Muhasebe programında dilediğiniz kadar kasa tanımlanabilmektedir. Tanımlanan kasalar döviz bazlı ve yetki dahilinde tanımlanabilmektedir. Yetkisi olan kullanıcılar mevcut kasa üzerinden günlük işlemlerini kayıt altına alabilmektedir.

Banka İşlemleri

Çalışmış olduğunuz bankalar banka kartı olarak banka menüsü altından tanımlanabilmektedir. Banka tanımları döviz bazlı yapılabilmektedir. Tanımlanan bankalar üzerinde gelen havale, gönderilen havale bankadan çekilen, banka masrafı gibi işlemler yapılabilmektedir.

Çek ve Senet İşlemleri

Müşteriden alınan çekler ve müşteriye verilen çekler vade tarihleri ile birlikte girilebilmektedir. Girilen vade tarihine göre muhasebe programında belirli gün önceden kullanıcıları uyarı verilmesi sağlanabilmektedir. Ayrıca portföyde, bankada takasta olan çeklerin raporlaması alınabilmektedir.

Kredi Kartı

Çalışmış olduğunuz kredi kartları ve pos bilgileri banka menüsü altında kredi kartı olarak tanımlanabilmektedir. Yapılan alış yada satış işlemlerinde taksitlendirme işlemi uygulanabilir ve kredi kartı hesap hareketleri takip edilebilmektedir.

Depo Kartları

Stok takibi yapan firmaların birden fazla depo oluşturmasını sağlamaktadır. Depo tanımları depo modülü içinden yapılabilmektedir. Alış ve satış işlemlerinde ürünün girdiği veya çıktığı depo seçilebilmektedir. Bunun yanında depolar arasında ürün alış verişinde depo transfer işlemi yapılabilmektedir.

Stok Sayım İşlemleri

Stok menüsü altındaki en önemli modüllerden biri stok sayım modülüdür. Periyodik olarak sayım işlemi yapılan depoların bakiye miktarları sayım fişi olarak sisteme girilebilmektedir. Yapılan sayım işleminde sayım fark raporları alınarak açık verilen yada fazla veren ürün rahatlıkla tespit edilebilmektedir.

Seri Numara Takibi

Stok alış ve satış işlemlerinde seri numara takibi yapmaya olanak sağlamaktadır. Alış ve satış faturalarında, irsaliyede girilen miktar adedince ürünün seri numarası yazılabilmektedir. Böylece stokta bulunan veya müşteriye verilen ürünün seri numarası rahatlıkla sorgulanabilmekte, garanti takibi yapılabilmektedir.

Barkodlu İşlemler

Muhasebe programında stok kartları içinde barkod tanımlaması yapılabilmektedir. Barkod otomatik verilebildiği gibi manuel olarak elle verilebilmektedir. Ean 13 standartlarında barkod basılabildiği gibi etiket dizaynında farklı barkod tiplerine göre yazıcıdan etiket bastırılabilmektedir.

Döviz Bazlı İşlemler

Muhasebe Programında kur bilgileri günlük olarak merkez bankası üzerinden otomatik çekilebilmektedir. Euro,Dolar,Sterlin ve Japon Yeni üzerinden işlemler yapılabilmektedir. Döviz kurları satış ve efektif olarak çekilebilmektedir.

Nakit Akışı

Girilen vade tarihi, yapılan tahmini gelir ve gider, banka ve kasa bakiyeleri ile birlikte ileriye dönük nakit akışı raporu alınabilmektedir. Alınan raporda şirketin ilerde olası borç alacak durumundaki bozulma görüntülenebilmektedir.


Ekran Görüntüleri

Karşılaştırma Tablosu

Standart Profesyonel Power
Banka Takibi
Kasa Takibi
Fatura
Çek
İrsaliye
Sayım
Nakit Akışı
Yönetici Konsolu
Hesap Planı
Muhasebe Fişleri
Mali Defterler
Gelir Tablosu
Muhasebe Entegrasyonu